گیت لب (Gitlab) یک نرم‌افزار کنترل نسخه (Version Control) و از مدل نرم‌افزارهای آزاد و متن باز برای بازنگردی کد منبع (Source Code) و مدیریت منبع کد می‌باشد که اجازه می‌دهد برنامه‌نویسان کدهای خود را با هم به اشتراک بگذراند. در سرویس‌های مبتنی بر گیت (Git) می‌توان یک Repository جدید ایجاد نمود و کدهای خود را با سایر برنامه‌نویسان به اشتراک گذاشت. گیت لب یا Gitlab ابتدا با زبان Ruby برنامه‌نویسی شد و سپس بعدها با زبان Go بازنویسی شد و در حال حاضر از تکنولوژی‌های Ruby on Rails و Go و Vue.js استفاده می‌کند.

گیت لب Gitlab پس از انتقال به سرویس ابری گوگل مشکلاتی برای کاربران ایرانی ایجاد نمود و در روزهای اخیر حساب‌های کاربران ایرانی را به بهانه تبعیت از تحریم‌های آمریکا شروع کرده است.

خرید سرور مخصوص گیت لب (Gitlab) از ماهان کلود با راه‌اندازی و نصب اولیه، یکی از پیشنهادات جذاب برای رهایی از تحریم و از دست رفتن کدهای موجود بر روی گیت لب کاربران ایرانی می‌باشد.

سرورهای ویژه گیت لب Gitlab بر روی زیرساخت ابری دیتاسنتر Hetzner آلمان و با استفاده از دیسک‌های پرسرعت SSD NVMe راه‌اندازی می‌شود. آپتایم سرویس‌های ابری دیتاسنتر هتزنر نزدیک به ۱۰۰٪ می‌باشد و با توجه به همکاری ماهان کلود با دیتاسنتر هتزنر و داشتن بیش از هزاران سرور ابری، سرور مجازی، سرور اختصاصی و هاست وردپرس، فضای بکاپ، هیچ‌گونه مشکل تحریمی برای کاربران ایرانی وجود نخواهد داشت.

خرید سرور گیت لب Gitlab