خرید از ایکیا

راهنمای خرید از فررشگاه ایکیا – ikea.com.tr

خرید آنلاین از اکیا ترکیه

ایکیا ایران , ikea ترکیه , ikea , خرید اینترنتی از ایکیا , خرید آنلاین از ایکیا , خرید لوازم خانه ایکیا , خرید از برند ایکیا , خرید از ترکیه , خرید از حراج ایکیا , ikeafa , ikeairan

معرفی فروشگاه ایکیا

ایکیا یک خرده‌فروشی مبلمان خانگی است که در اوایل قرن بیست و یکم بزرگترین فروشنده مبلمان در جهان بود و بیش از ۳۰۰ فروشگاه در سراسر جهان تاسیس کرد.

ایکیا در تولید کالاهای با قیمت پایین تخصص دارد که در صورت امکان به صورت “پک پازلی” برای نصب در خانه توسط مشتریان عرضه می‌شوند.

برند ایکیا در سال ۱۹۴۳ در سوئد تأسیس شد و هنوز هم به منشأ خود افتخار می‌کند – لوگو فروشگاه‌های ایکیا با رنگ‌های پرچم سوئد (آبی و زرد) تزیین شده‌اند  رستوران‌های داخل فروشگاه های ikea غذاهای سوئدی ارائه می‌دهند و محصولات شرکت نام‌های سوئدی دارند  اما مرکز اصلی این برند در هلند است.

اینگوار کامپراد  بنیانگذار ایکیا که پدربزرگان پدری او که از مهاجران آلمانی زبان به استان اسمالاند در جنوب سوئد بودند  یک تاجر پیشرو بود. او در سال ۱۹۴۳  در سن ۱۷ سالگی این شرکت  را  راه‌ اندازی کرد و نام آن را از حروف اول اسم و نام خانه خانوادگی خود (المتارید) و روستای پدری خود (آگونارید) خود تشکیل داد. در ابتدا او لوازم کوچک و متفرقه مانند قلم و سرکه میفروخت و در سال ۱۹۴۸ او شروع به فروش مبلمان کرد و در سال ۱۹۵۱ کاتالوگ سالانه اولین برند ایکیا را منتشر کرد. در سال ۱۹۵۳  در شهر المهولت  او یک نمایشگاه راه‌اندازی کرد که مشتریان در آن نمونه‌ها  را ببینند و سفارش بدهند. اولین فروشگاه خرده‌فروشی ایکیا در سال ۱۹۵۸ در المهولت باز شد.

بسته‌بندی پازلی مبلمان  که در سال ۱۹۵۶ معرفی شد، عامل کلیدی در کاهش هزینه‌های شرکت و  کاهش قیمت‌ محصولات این برند بود. در طول دهه ۱۹۵۰ رقبای  ایکیا به تولیدکنندگان سوئدی فشار آوردند تا تامینات خود را به این شرکت قطع کنند. ایکیا با انجام طراحی خود و قرارداد با تأمین‌کنندگان خارجی  در ابتدا در دانمارک و لهستان  به این فشار پاسخ داد. بعدها شرکتی تابعیتی به نام سوئدوود تأسیس کرد.

هم اکنون ایکیا 460 شعبه در 62 کشور دنیا دارد.

درباره ایکیا

ایکیا به عنوان یک خرده‌فروش بین‌المللی شناخته شد زمانی که اولین فروشگاه در نروژ در سال ۱۹۶۳ تاسیس کرد. شرکت ikea در سال ۱۹۷۳ فراتر از کشورهای اسکاندیناوی گسترش یافت . از آن پس  فروشگاه‌ها خود را در کشورهای مختلفی اعم از آلمان (۱۹۷۴)  استرالیا (۱۹۷۵)  فرانسه (۱۹۸۱)  ایالات متحده (۱۹۸۵) انگلستان (۱۹۸۷)  چین (۱۹۹۸) و روسیه (۲۰۰۰) تاسیس کرد. فروشگاه ایکیا به طور معمول بسیار بزرگ است و عموماً یک مساحت ۱۸۶،۰۰۰ فوت مربع (۱۷،۲۸۰ متر مربع)  را پوشش می‌دهد.

ایکیا متعلق به سهامداران نیست. به جای آن  این شرکت از طریق چند شرکت عملیاتی  شرکت‌های مادر و بنیادهای خصوصی کنترل می‌شود. ساختار  پیچیده این شرکت تا حدی به دلیل مالیات بالای سوئدی‌ها ایجاد شده است.